Нові зміни у 2019 році

З 1 січня 2019 року електричні послуги в Україні будуть надавати дві різні компанії та підприємства  — оператор системи розподілу і компанія-постачальник електричної енергії. Дані зміни відбулися згідно чинного закону «Про ринок електричної енергії».

Оператор системи розподілу буде здійснювати діяльність виключно з розподілу електричної енергії та експлуатації електромереж, а компанія-постачальник електроенергії буде займатися постачанням електричної енергії кінцевим споживачам, займатися та виставляти рахунки, платежі за дані послуги.

Як укласти нові договори і що вони дають?

У зв’язку з усіма цими змінами, щоб споживати електроенергію,  споживач укладає два договори :

1) про надання послуг з розподілу електричної енергії з оператором системи розподілу;

2) про постачання електричної енергії споживачу з обраним електропостачальником  або постачання електроенергії постачальником універсальних послуг.

Держава передбачила спрощену процедуру приєднання: все, що необхідно зробити, — це продовжити користуватися послугами та своєчасно оплачувати рахунки. Клієнту необхідно зробити це в лютому 2019 року, в момент оплати послуг за січень 2019 року».

У клієнтів і надалі залишається всього один рахунок за електроенергію, в якому з’являться дві окремі рядки: вартість послуг з розподілу і вартість електроенергії. Зміна в структурі тарифу не означає його збільшення.

У квітні 2017 року Верховна Рада прийняла закон «Про ринок електроенергії».  Цей закон призведе до того, що в галузі виробництва електроенергії та її постачання для кінцевих споживачів з’являться конкурентні відносини, що змусить виробників підвищувати свою ефективність і виведе з ринку неефективне виробництво. Очікується, що новий ринок електроенергії також дасть населенню можливість обирати постачальників електроенергії.

1 липня 2019 року в Україні має розпочати роботу новий ринок електроенергії. При цьому ціна відпуску електроенергії ТЕС та іншими виробниками буде регулюватися виключно ринковим попитом і пропозицією.

  • Share